7 Numaralı Hücre

Miracle-In-Cell-No.7

Uzunca bir süredir Kore filmi izlememiştim. Esasında buraya yazmıyordum artık izlediğim filmleri de, yoksa tatil moduna hafiften girdiğimiz için 2 güne bir film izliyoruz neredeyse artık. Ramazan gelince günde 2 filme kadar da abartabiliriz durumu. 🙂 Seçim  sonuçlarının açıklandığı o acayip akşam izledik biz bunu. Dünyayı “off”a alarak! Malum okulda da son hafta, öğrencilerime de izletsem mi düşüncesinden son anda; “dağıtmayayım psikolojilerini çocukların” diyerek vazgeçtim. Kore filmlerine ön yargı ile yaklaşıyorsanız bence bir de bunu izleyin dedirtecek bir film olmuş 7 Numaralı Hücre.

miracle-in-cell-no-7_712590

Orjinal ismi 7-beon-bang-ui seon-mul imiş. IMDB puanı 8,2. Tür olarak komedi/dram olarak belirtilmiş olsa da, bence düpedüz dram. Adalet falan yok dünya üzerinde. Ne bizim memlekette ne başka yerde. İnsanlar anlayışsız, insanlar acımasız… Spoiler olabilir ama konu kısaca şöyle. Küçük bir çocuğu öldürmekle ve hatta tecavüz ile suçlanan bir otistik babanın hapiste yaşadıkları. (Ki bu babanın zeka yaşı 7dir. “I am Sam”deki gibi küçük bir kızı büyümektedir.)Hafiften hababam sınıfı havası da yok değil filmde. Hapishaneye gizlice sokulup çıkarılan küçük kız bana hababam sınıfı sahnelerini hatırlattı. Bakmayın hababam sınıfı dediğime. Filmin sonunda basbayağı zırıl zırıl ağlayacaksınız işte.

images

About zehrasunay

1979 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu annesi, Niğde-Bor'da yaşayan bir bilgisayar öğretmeni. https://zehrasunay.wordpress.com
Bu yazı İzledikçe içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Siz de bir şeyler yazmaz mısınız?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s