Akşam oldu hüzünlendim ben yine #blogfırtınası 2. gün

“Gün 2. Herhangi bir kitabın, herhangi bir sayfasını açın ve bir satır seçin.  O satırla yazıya başlayın, gerisi sizden…” Blog fırtınası 2. gün görevi için Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sı elime geçti, 94. sayfa ikinci paragrafın ilk cümlesi ile başlıyorum. 🙂 Ayrıca belirtmem gerek ki; yazma konusunda hiç bir iddiam yok 😉 Bu arada #kitapkardesligi grubu bu aya Kürk Mantolu Madonna okuyor…

“Sokaklar kararmaya başlamış, fakat henüz lambalar yanmamıştı.” Birlikte çıktıkları yolda sürücünün yanındaki koltukta otururken ağzını bıçak açmıyor fakat bakışlarından ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğu okunuyordu. Radyoda eski bir şarkı çalıyordu; “akşam oldu hüzünlendim ben yine”. Ruh hali ile tezat oluştursa da, onun sesini şarkıya eşlik ederken duymaktan keyif alıyordu. Buz gibi havada, külüstür otomobilin çalışmayan kaloriferi bile içinde duyduğu tarifsiz neşeyi silemiyordu, üşüyen ellerinden biri onun avcundaydı ne de olsa. Sahi elleri ne kadar büyüktü. İnsana tarifsiz bir güven hissi veriyordu gülümseyen bakışları. İçinde oldukları durumu mantığı kavrayamasa da kalbi onun yanında olmaktan hoşnuttu.

Yüksek bir tepeye park etti otomobili. Eli hala elindeydi. Birazdan duyacağı cümleler için kendisini çok önceden hazırlamıştı. Hani şu tüm sülalenin reddettiği evlilik teklifini edecek olmalıydı. Ama olmadı. Duyduğu güzel cümlelerin sonuna hep bir “fakat” bağlacı iliştirildi ve “biliyorsun” ile devam etti cümleler. Bu bir veda konuşmasıydı.

O olmadan yaşayamam sanıyordu oysa ölmedi.

Seneler sonra bir radyo konserinde  aynı şarkı çalarken bu kez kendisi eşlik etti salondaki diğer insanlarla birlikte. Her şeye rağmen gülümsüyordu “…Hasret kaldım gözlerinin rengine, Gel mehtabım gel sevdiğim gel yine, Hasret kaldım gözlerinin rengine….”

IMG_20131202_171859

About zehrasunay

1979 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu annesi, Niğde-Bor'da yaşayan bir bilgisayar öğretmeni. https://zehrasunay.wordpress.com
Bu yazı blogfırtınası içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Siz de bir şeyler yazmaz mısınız?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s