Bilgisayar ve internet alışkanlıklarım

Bir zamanlar, blog alemi henüz yeni ve benim için daha canlıyken bir adet vardı. “Mim” denirdi ismine, bir blogger bir konu hakkında yazar ve diğer bir bloggerı mimlerdi, sonra o aynı konuda yazıp diğerlerini… Elim sende oyunu gibi bir şey.

Geçenlerde bir BÖTE öğrencisinden içten bir mail geldi. Blogumu okumuş ve bilgisayar öğretmeni olduğum için tanışmak istemiş. İsmi Yunus Emre, bir de blogu varmış ve yıllardır oynamadığım bu mimlemece oyununda beni şurada mimlemiş. Konu bilgisayar ve internet kullanımındaki alışkanlıklar.

 • Evdeki masaüstü bilgisayar eşimle -ki o da bilişim öğretmenidir ve evde olduğu zamanın %98ini bilgisayar başında geçirir- ortak kullandığımız için genelde açıktır bilgisayar, herkes uykuya dalana kadar arada hard disk sesi, fan sesi gelir kullanmıyorsak bile:)
 • Kapatma dediysem kapatma denilemez genelde uyku modunda kalır ki açılırken vakit kaybedilmesin.
 • Ayda bir kaç kez imajdan yeniden kurulduğu için D ve E sürücülerinde trilyon tane “Yeni Klasör…” isimli klasörler vardır, içlerinde her imaj öncesi alınmış yedeklerle
 • Klasör isimleri böyle olunca arananların bulunması da haliyle pek kolay olmaz…
 • Kişisel kullandığımız programlar ve gerekli donanım kurulmamışsa, takılmamışsa bi hır gür çıkar; mesela Skype için gereken webcam mikrofon vs. Niye kaldırdın niye yeniden kurmadın diye ufaktan baş eti yeme cümlelerimi kurarım, acımam.
 • İnternet tarayıcı olarak Chrome ya da IE kullanırız.
 • Eşim yeni çıkan ne var ise kurmadan denemeden yapamayacağı için şu an bu satırları size Yandex tarayıcısından yazıyorum 🙂
 • Tablette ise durum benim için daha keyifli, daha rahat kullanıyorum androidi sadece yazı yazması kötü, örneğin bloga bir şeyler eklemem ordan.
 • Sosyal ağları ben kullanırım, eşimin hesabı yoktur ne facebookta ne twitterda, ama sürekli de takip eder, ne yazmışsam ertesi gün hafiften bir dalga konusu olur evde.
 • Blog yazılarımı da okur, bazen sırf o okuyor diye hislerimi ilettiğim yazılar yazdığım da olur.
 • Msn kullanmam, msn mi kaldı 🙂
 • Bu aralar İnstagram’a çok takılıyorum bir dönem Pinterestin üzerimde bıraktığı etkiyi bırakıyor.
 • Genelde ev ahalisi uyuyunca işlerimi yaparım bilgisayarda, çalışırken sosyal ağlara takılmamaya çalışırım, pek başaramasam da…
 • TV izlemekten pek hoşlanmam günlerce açmasam olur ama Pazartesi akşamları L&M izlemeyi severim:) izlerken twitterdaki dizi ile ilgili paylaşımlara da göz atarim, sempati duyduğum insanların da aynı şeyleri izlemesi hoşuma gider.

Ben de Canan’ı mimleyim bakalım o yazabilecek mi? Benim yazmam uzun sürdü kusura bakılmasın:)

About zehrasunay

1979 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu annesi, Niğde-Bor'da yaşayan bir bilgisayar öğretmeni. https://zehrasunay.wordpress.com
Bu yazı Havadan Sudan, Uncategorized, İzdüşüm içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Bilgisayar ve internet alışkanlıklarım

 1. Bir bilgisayar öğretmeninin kişisel bilgisayar alışkanlıklarını da öğrenmiş olduk 🙂
  ” Klasör isimleri böyle olunca arananların bulunması da haliyle pek kolay olmaz… ” bir ben değilmişim diye sevindim şu anda 🙂

 2. Geri bildirim: Bilgisayar Kullanımı ve İnternet Alışkanlıklarım « Bir Çaylağın Gözlemleri

Siz de bir şeyler yazmaz mısınız?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s