Hero

Yönetmenliğini Parlayan Hançerler filminin yönetmeni Zhang Yimou’nun yaptığı 2002 yapımı bir Çin filmi. IMDB puanı 7,9 olan filmi Parlayan Hançerler’i izledikten sonra okuduğum yorumlar nedeniyle sırf meraktan izledim diyebilirim. Başrolde Jet Li oynuyor ve film tıpkı diğer film gibi görsel açıdan çok zengin.

Wikipedia’da filmin konusu hakkında şunlar yazılmış; “İmparatorluk öncesi dönemde Çin, birbirlerine düşman yedi krallığa bölünmüştür. Kuzeydeki Quin eyaletinin ilk Çin imparatoru olma saplantısındaki kralı, büyük bir suikast tehlikesi altındadır. Diğer altı krallıktan gelen saldırılara ve suikastlere her türlü önlemi alan kral, hedefine ulaşabilmek için son derece kararlıdır.

Fakat herşeyden çok çekindiği üç isim vardır: Bu suikastçiler Kırık Kılıç, Kar Tanesi ve Gökyüzü. Bunların durdurulması neredeyse imkânsız gibidir. Kral, bu katilleri yenecek olanlara servet ve iktidar vaad eder. Uzun yıllar boyunca kimse bunu yerine getiremez. Birgün İsimsiz (Jet Li), saraya gelip kral’ın önünde diz çöker ve suikastçileri öldürdüğünü ve bunu nasıl yaptığını anlatır. Fakat Çin İmparatoru kurnazdır ve ona inanmayacaktır.”

Dövüş sahneleri çok abartılı ama izlerken insana hoş geliyor. Özellikle her kurgu dövüş sahnesi için farklı bir tema rengi belirlenmiş. Siyah, kırmızı, mavi, yeşil ve beyaz… Benim en çok hoşuma giden sahneler mavi temalı sahnelerdi. Uzak doğu dövüş filmlerinden hoşlananlar için güzel bir film. Ama ben filmden ziyade görsel şöleni zevkle izledim diyebilirim… Ha bu arada doğum günüm yarın 🙂 Kargocu taa Çin’den gelen paketin tarihini tutturamadığından dünden geldi hediyem 🙂 Ve ben bu filmi ordan izledim; Cube U30Gt tablet:)

Reklamlar

About zehrasunay

1979 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu annesi, Niğde-Bor'da yaşayan bir bilgisayar öğretmeni. https://zehrasunay.wordpress.com
Bu yazı İzledikçe içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Siz de bir şeyler yazmaz mısınız?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s