Okuma Bayramı

Dün gibi doğuşu… Cadılıkları, şapşal halleri 🙂 Ne zaman büyüdü de okullu olup 1. sınıfı bitirme noktasına geldi aklım almıyor. Babasının omuzlarında evi turladı bu gün, öyle kocaman ki 🙂 Sanırım son turlamalarını gerçekleştiriyor, anneannesi “boyu upuzun ama…” diyor hakkında, gülüyor sonra 🙂 Yaşıtlarına göre birazcık uzun 🙂 Ama hala bebek gibi masum, çıkarsız, art niyetsiz, saf, temiz……

Okuma bayramı yaptılar dün, tüm danslardaki eşleri kendinden kısa idi, neyse ki kompleks yapmıyor henüz. Ben de hep uzundum küçükken ve çok kafaya takardm bu drumu, herkes özenirken, ben üzülürdüm. En büyük korkum da ergenlik dönemlerimde, kendimden kısa biriyle evlenmekti 😀 Ne büyük dertlerim varmış meğer 🙂 Uzun boy genelde avantaj sağlıyor, tek dezavantajı; çevrendekiler daha kısa ise eğilmekten oluşan duruş bozukluğu. Elif henüz dimdik, bakalım zaman gösterecek ilerde de uzun olacak mı?

Okuma bayramı yaptılar dün gece. Her şey harikaydı, öğretmenleri tek başına çok güzel işler çıkarmış. Sahne süslemeleri, video-slaytlar, kareografiler hepsi de çok güzeldi. Biz 1 kez izledik, 2. kez olsa sabredemezdik. Adamcağız iyi dayanmış defalarca prova yaptırmaya bu şaşkınları 😀 Hepsi de çok tatlıydılar, Bizim kız sunucuydu, beklediğimizden çok daha rahattı ve güzel sundu, yanındaki erkek sunucu çok şaşkın ve tatlıydı 🙂 Bol bol güldürdü herkesi. Biz annelere sahne arkasında yeni kostümleri giydirip soyma işi düştü 🙂 Oturup rahat rahat izleyemedim. Şimdi DVD’nin elimize ulaşmasını bekliyorum baştan sona izlemek için.

Çocuğunun hayatındaki her aşama insanı ayrı bir duygulandırıyor. Allah daha nice güzel günlerini gösterir umarım. Kardeşimin mezuniyetinde anne ve babamın ağlamaları halen aklımda, inşaallah aynı gururu bir gün bize de Elif yaşatır.  Kendi mezuniyetimi görememişlerdi annemler; kıyafet engelinden dolayı, oysa 1.likle bitirmiştim bölümü… Ahhhhhhh.

Reklamlar

About zehrasunay

1979 doğumlu, evli ve iki kız çocuğu annesi, Niğde-Bor'da yaşayan bir bilgisayar öğretmeni. https://zehrasunay.wordpress.com
Bu yazı İzdüşüm içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Siz de bir şeyler yazmaz mısınız?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s